Plupp Plupp Plupp Plupp
Results
Ladies
Results
Men
Start på
svenska
Start in
English
pil RESULTS 2010

Challenge Eugène Fillol 2010
Ladie's Epee

Overall ranking

 Ranking 

 Name 

 First name 

 Country 

 Club 

 

 1 

 ANDREEVA 

 Larisa 

 KGZ 

 BISHKEK FC 

 

 2 

 ZUIKOVA 

 Julia 

 EST 

 TÄHTVERE 

 

 3 

 NIAKHAICHYK 

 Lana 

 BLR 

 FFF 

 

 3 

 VÄGGÖ 

 Emma 

 SWE 

 KF99 

Best junior fencer

 5 

 STEPHAN 

 Susanne 

 GER 

 KFA 

 

 6 

 LARSSON 

 Sofie 

 SWE 

 UF 

 

 7 

 HÄGGLÖF 

 Olivia 

 SWE 

 KF99 

 

 8 

 ZUIKOVA 

 Veronika 

 EST 

 TALLINNA MÖÖK 

 

 9 

 SAPIN 

 Mària 

 SUI 

 CER 

 

 10 

 ISAKSSON 

 Annica 

 SWE 

 SAF 

 

 11 

 WENNE 

 Emma 

 SWE 

 DIF 

 

 12 

 OSLAND 

 Teresa 

 NOR 

 BF 

 

 13 

 LEVIN 

 Charlotte 

 SWE 

 DIF 

 

 14 

 LEJON 

 Viktoria 

 SWE 

 MF19 

 

 15 

 KLAFSTAD 

 Rikke 

 NOR 

 BYF 

 

 16 

 KLAFSTAD 

 Pia 

 NOR 

 BYF 

 

 17 

 RUNOLD 

 Vendela 

 SWE 

 FFF 

 

 18 

 LARSSON 

 Siri 

 SWE 

 SAF 

 

 19 

 ÖSTMAN 

 Cecilia 

 SWE 

 UF 

 

 20 

 WALLBOM 

 Frida 

 SWE 

 KFA 

 

 21 

 GRIP 

 Lina 

 SWE 

 MF19 

 

 22 

 WREDE 

 Hedvig 

 SWE 

 FFF 

 

 23 

 GARD 

 Caroline 

 SWE 

 FFF 

 

 24 

 ÅKERSTRÖM 

 Sara 

 SWE 

 SSIF 

 

 25 

 GRANBERG 

 Anna 

 SWE 

 VFK 

 

 26 

 RASMUSSEN 

 Linn 

 SWE 

 UF 

 

 27 

 LARSSON 

 Sara 

 SWE 

 VFK 

 

 28 

 JOHNSSON 

 Annie 

 SWE 

 DIF 

 

 29 

 NAHTMAN 

 Evelina 

 SWE 

 DIF 

 

 30 

 PETTERSSON-BOHLIN 

 Kim 

 SWE 

 UF 

 

 31 

 KARLSSON 

 Nina 

 SWE 

 FFF 

 

 32 

 SIEVERT 

 Sofia 

 SWE 

 FKC 

 

 33 

 AMRÈN 

 Isabel 

 SWE 

 FFF 

 

 34 

 SÖNNERBORG 

 Isabella 

 SWE 

 FFF 

 

 35 

 WALDENSTRÖM 

 Elin 

 SWE 

 UF 

 

 36 

 VESTERGÅRD 

 Jannica 

 SWE 

 SSIF 

 

 37 

 NOBUOKA 

 Charlotta 

 SWE 

 UF 

 

 

Challenge Eugène Fillol 2010
Men's Epee

Overall ranking

 Ranking 

 Name 

 First name 

 Country 

 Club 

 

 1 

 FORSSE 

 Tor 

 SWE 

 FFF 

 

 2 

 WENDT 

 C-H 

 SWE 

 FFF 

 

 3 

 MILAK 

 Dino 

 NOR 

 BF 

Best junior (shared)

 3 

 SAMUELSSON 

 Anton 

 SWE 

 GFK 

Best junior (shared)

 5 

 STRÖM 

 Johan 

 SWE 

 FFF 

 

 6 

 LINDBLAD 

 Lars 

 SWE 

 FFF 

 

 7 

 GÓMEZ 

 Andrés 

 SWE 

 FFF 

 

 8 

 VONEN 

 Joakim 

 NOR 

 BF 

 

 9 

 GIOELI 

 Markus 

 SWE 

 UF 

 

 10 

 EGERTZ-SKAANES 

 Oskar 

 SWE 

 A6 

 

 11 

 FROM 

 Victor 

 SWE 

 SAF 

 

 12 

 ZUIKOV 

 Viktor 

 EST 

 TÄHTVERE 

 

 13 

 TIVENIUS 

 Jan 

 SWE 

 FFF 

 

 14 

 MODIGH 

 Ulf 

 SWE 

 SAF 

 

 15 

 HERBERN 

 Stian 

 NOR 

 BYF 

 

 16 

 BERGDAHL 

 Johan 

 SWE 

 A6 

 

 17 

 JOHNSSON 

 Fredrik 

 SWE 

 DIF 

 

 18 

 JÖNSSON 

 Andreas 

 SWE 

 GFK 

 

 19 

 LYDH 

 Alexander 

 SWE 

 KF99 

 

 20 

 BERGDAHL 

 Erik 

 SWE 

 FFF 

 

 21 

 SIMONOV 

 Alexey 

 RUS 

 FAVORIT VYBORG 

 

 22 

 ROSLANDER 

 Kasper 

 FIN 

 HFM 

 

 23 

 HÖGLUND 

 Bjarne 

 SWE 

 KFA 

 

 24 

 DANIELSON 

 Martin 

 SWE 

 SAF 

 

 25 

 TÄNG 

 Oskar 

 SWE 

 GFK 

 

 26 

 WILLEMO 

 Jakob 

 SWE 

 GOFK 

 

 27 

 WARGH 

 Jonathan 

 SWE 

 GOFK 

 

 28 

 MAREND 

 Alexander 

 SWE 

 GOFK 

 

 29 

 MUELLER 

 Georg 

 AUT 

 AFZ 

 

 30 

 THULLBERG 

 Pierre 

 SWE 

 DIF 

 

 31 

 ENSTRÖM 

 Filip 

 SWE 

 UF 

 

 32 

 KASE 

 Robin 

 SWE 

 DIF 

 

 33 

 OXENSTIERNA 

 Alexander 

 SWE 

 DIF 

 

 34 

 BEAVEN 

 Dominic 

 GBR 

 HFC 

 

 35 

 SKAANES 

 Martin 

 SWE 

 A6 

 

 36 

 SJÖDAHL 

 Fredrik 

 SWE 

 SAF 

 

 37 

 NORDSTRAND 

 Jonas 

 SWE 

 UF 

 

 38 

 BERG 

 Jörgen 

 SWE 

 SAF 

 

 39 

 BERG 

 Anton 

 SWE 

 UF 

 

 40 

 FREDRIKSSON 

 Elias 

 SWE 

 GOFK 

 

 41 

 SIEVERT 

 Thomas 

 SWE 

 SCAR 

 

 42 

 CRUZ 

 Roberto 

 SWE 

 MF19 

 

 43 

 FORSLÖW 

 Marcus 

 SWE 

 FFF 

 

 44 

 BERGSTRÖM 

 Viktor 

 SWE 

 FFF 

 

 45 

 LINDQUIST 

 Peter 

 SWE 

 GFK 

 

 46 

 THULLBERG 

 Tor Axel 

 SWE 

 FFF 

 

 47 

 HJORVARD 

 Lukas 

 SWE 

 FFF 

 

 48 

 HAMBRAEUS 

 Daniel 

 SWE 

 UFK 

 

 49 

 LUNDESGAARD 

 Dan 

 NOR 

 NJFK 

 

 50 

 VESTERGREN 

 Carl Magnus 

 SWE 

 DIF 

 

 51 

 WAHLGREN 

 Rasmus 

 SWE 

 GOFK 

 

 52 

 KÖRLINGE 

 Max 

 SWE 

 FFF 

 

 53 

 DOVGOBORETS 

 Danilo 

 SWE 

 SSIF 

 

 54 

 EGERTZ-SKAANES 

 Lukas 

 SWE 

 A6 

 

 55 

 REICHWALD 

 Jonny 

 SWE 

 SSIF 

 

 56 

 JUNGKVIST 

 Martin 

 SWE 

 DIF 

 

 57 

 ZETTERBERG 

 Erik 

 SWE 

 FFF 

 

 58 

 ELFVERSON 

 Göran 

 SWE 

 UF 

 

 59 

 LINDÉN 

 Filip 

 SWE 

 UF 

 

 60 

 BROMAN 

 Mikael 

 SWE 

 P4 

 

 61 

 LUNDBERG 

 Simon 

 SWE 

 FFF 

 

 62 

 SAHLBERG 

 Martin 

 SWE 

 SSIF 

 

 63 

 FRANZEN 

 Peter 

 SWE 

 FFF 

 

 64 

 OLIVIUSSON 

 Daniel 

 SWE 

 SSIF 

 

 65 

 ZACHRISON 

 Martin 

 SWE 

 FFF 

 

 66 

 SVERKER 

 Jakob 

 SWE 

 UF 

 

 66 

 BRINK 

 Andreas 

 SWE 

 FMFK 

 

 66 

 BENSON 

 Lennart 

 SWE 

 SAF