Plupp Plupp Plupp Plupp
Results
Ladies
Results
Men
Start på
svenska
Start in
English
pil RESULTS 2007

Epée Feminine Senior

Overall ranking

 Ranking 

 Name 

 First name 

 Country 

 Club 

 

 1 

  HAARLEM  

 Sophie 

 SWE 

 FFF 

 

 2 

 ZUIKOVA 

 Julia 

 EST 

 TÄHTVERE 

Best junior fencer

 3 

 ISAKSSON 

 Annica 

 SWE 

 LFK 

 

 3 

 LARSSON 

 Sofie 

 SWE 

 UF 

 

 5 

 KLAFSTAD 

 Pia 

 NOR 

 BYFK 

 

 6 

 WESTMAN 

 Nina 

 SWE 

 KFK 

 

 7 

 GARS 

 Sanne 

 SWE 

 FKC 

 

 8 

 KAISALO 

 Noora 

 FIN 

 MM 

 

 9 

 NIAKHAICHYK 

 Svetlana 

 BLR 

 FFF 

 

 10 

 PIASECKA 

 Caroline 

 NOR 

 BYFK 

 

 11 

 KATS 

 Anna 

 SWE 

 SAF 

 

 12 

 DRACH 

 Evgenia 

 RUS 

 LESGAFT 

 

 13 

 ROBERTSSON 

 Hillevi 

 SWE 

 WFF 

 

 14 

 KLAR 

 Carin 

 SWE 

 FKC 

 

 15 

 OSLAND 

 Teresa 

 NOR 

 BF 

 

 16 

 ÖRNEVING 

 Cecilia 

 SWE 

 FFF 

 

 17 

 SIEVERT 

 Sofia 

 SWE 

 FKC 

 

 18 

 RANTANEN 

 Terhi 

 FIN 

 HFM 

 

 19 

 KAMINSKAYA 

 Vera 

 RUS 

 LESGAFT 

 

 20 

 STRAND 

 Anneli 

 SWE 

 GFK 

 

 21 

 BENGTSSON 

 Jennie 

 SWE 

 LFK 

 

 22 

 LAINE 

 Annina 

 FIN 

 HFM 

 

 23 

 BÆCKLUND 

 Anna 

 SWE 

 WFF 

 

 24 

 KJELLBERG 

 Carina 

 SWE 

 WFF 

 

 25 

 ANDERSSON 

 Elise 

 SWE 

 DIF 

 

 25 

 ANDREEVA 

 Larisa 

 RUS 

 LESGAFT 

 

 27 

 KOCK 

 Catharina 

 FIN 

 HFM 

 

 28 

 LEWIN 

 Elin 

 SWE 

 WFF 

 

 29 

 WESTER 

 Jennie 

 SWE 

 LJFK 

 

 30 

 PETTERSSON 

 Ulrika 

 SWE 

 GOFK 

 

 31 

 ZAIKA 

 Sofia 

 RUS 

 LESGAFT 

 

 32 

 SJÖGREN 

 Hanna 

 SWE 

 SAF 

 

 33 

 ARONSSON 

 Johanna 

 SWE 

 SAF 

 

 34 

 LEVIN 

 Charlotte 

 SWE 

 DIF 

 

 35 

 KOCK 

 Michaela 

 FIN 

 HFM 

 

 36 

 APPELBERG 

 Lizette 

 SWE 

 DIF 

 

 37 

 ARMENTEROS 

 Sofia 

 SWE 

 DIF 

 

 38 

 WIKSTRÖM 

 Elin 

 SWE 

 KFK 

 

 39 

 LINDSTRÖM 

 Moa 

 SWE 

 FFF 

 

 40 

 GOMEZ LAGERLÖF 

 Carolina 

 SWE 

 FFF 

 

 41 

 WALLER 

 Caroline 

 NOR 

 BYFK 

 

 42 

 HAIMI 

 Maija 

 FIN 

 HFM 

 

 43 

 FORSBLOM 

 Julia 

 FIN 

 HFM 

 

 44 

 ÖRNEVING 

 Anna 

 SWE 

 FFF 

 

 45 

 SKAAR NILSEN 

 Elisabeth 

 NOR 

 NJFK 

 

 46 

 RASMUSSEN 

 Kira 

 DEN 

 FFF 

 

 47 

 ANDERSSON 

 Erika 

 SWE 

 DIF 

 

 47 

 BROLIN 

 Anna 

 SWE 

 SAF 

 

 49 

 LILJESKÖLD 

 Linnea 

 SWE 

 SAF 

 

 50 

 BRODIN 

 Therese 

 SWE 

 SAF 

 


Epée Masculine Senior

Overall ranking

 Ranking 

 Name 

 First name 

 Country 

 Club 

 

 1 

 KATCHIOURINE 

 Serguei 

 RUS 

 LESGAFT 

 

 2 

 INGERDAL 

 Mats 

 SWE 

 SAF 

 

 3 

 RUTH 

 Claes 

 SWE 

 GFK 

 

 3 

 ZUIKOV 

 Viktor 

 EST 

 TÄHTVERE 

 

 5 

 GÓMEZ 

 Andrés 

 SWE 

 FFF 

 

 6 

 VON PLATEN 

 Philip 

 SWE 

 KF99 

Best junior fencer

 7 

 LAHTINEN 

 Alexander 

 FIN 

 HFM 

 

 8 

 NYCZ 

 Mateusz 

 POL 

 GKSPG 

 

 9 

 JOHANSSON 

 Björn 

 SWE 

 UF 

 

 10 

 GUSTAVSSON 

 Christian 

 SWE 

 FFF 

 

 11 

  HAARLEM  

 Christian 

 SWE 

 FFF 

 

 12 

 NIKITIN 

 Denis 

 RUS 

 LESGAFT 

 

 13 

 POP 

  Adrian  

 ROU 

 KF99 

 

 14 

 ZIELINSKI 

 Dariusz 

 POL 

 GKSPG 

 

 15 

 DROBINSKI 

 Mateusz 

 POL 

 GKSPG 

 

 16 

 MACIEJCZYK 

 Piotr 

 POL 

 GKSPG 

 

 17 

 CARRARD 

 Jean-Baptiste 

 SUI 

 FFF 

 

 18 

 STIESSEL 

  Adrian  

 SWE 

 FKC 

 

 19 

 HÖGLUND 

 Bjarne 

 SWE 

 VFK 

 

 20 

 MODIGH 

 Ulf 

 SWE 

 SAF 

 

 21 

 SEEVE 

 Teemu 

 FIN 

 TMÅF 

 

 22 

 BERG 

 Jörgen 

 SWE 

 SAF 

 

 23 

 OXENSTIERNA 

 Oskar 

 SWE 

 DIF 

 

 24 

 BERG 

 Göran 

 SWE 

 SAF 

 

 25 

 REINERT 

 Erik 

 SWE 

 GFK 

 

 26 

 DANIELSON 

 Martin 

 SWE 

 SAF 

 

 26 

 SIEVERT 

 Thomas 

 SWE 

 SCAR. 

 

 28 

 KRAMARICS 

 Michael 

 NOR 

 BYFK 

 

 29 

 KIVEKÄS 

 Niku 

 FIN 

 HFM 

 

 30 

 WENDT 

 Carl-Henrik 

 SWE 

 FFF 

 

 31 

 SZCZECINSKI 

 Piotr 

 POL 

 GKSPG 

 

 32 

 FRISELL 

 Erik 

 SWE 

 SAF 

 

 33 

 LIESOLA 

 Erik 

 FIN 

 HFM 

 

 34 

 AGERBERG 

 Niklas 

 SWE 

 SAF 

 

 34 

 TÖRNQVIST 

 Mattias 

 SWE 

 LFK 

 

 36 

 ENGMAN 

 Johan 

 SWE 

 FFF 

 

 37 

 ELFVERSON 

 Göran 

 SWE 

 UF 

 

 38 

 HOKKANEN 

 Ismo 

 FIN 

 HFM 

 

 39 

 VOIGT 

 Matias 

 SWE 

 DIF 

 

 40 

 NOGRAN 

 Valeriy 

 SWE 

 SAF 

 

 41 

 KÄLLENÄS 

 Ulf 

 SWE 

 LFK 

 

 42 

 HANSEN 

 Carl Johann 

 DEN 

 HFK 

 

 43 

 MARELIUS 

 Fredrik 

 SWE 

 FFF 

 

 44 

 ALSTON 

 Vincent 

 SWE 

 FFF 

 

 45 

 BLOMQVIST 

 Jonas 

 SWE 

 FKC 

 

 45 

 VINCENTSSON 

 Magnus 

 SWE 

 SAF 

 

 47 

 LINDGREN 

 Carl 

 SWE 

 SAF 

 

 48 

 VAN DYCK 

 Sebastian 

 SWE 

 WFF 

 

 49 

 KANDAT 

 Kirill 

 RUS 

 LESGAFT 

 

 49 

 RIBEN 

 Jakob 

 SWE 

 DIF 

 

 51 

 JØRGENSEN 

 Phillipe 

 DEN 

 HFK 

 

 52 

 BROTANEK 

 Andreas 

 SWE 

 FFF 

 

 53 

 NILSSON 

 Magnus 

 SWE 

 FFF 

 

 54 

 BOLLE 

 Fredrik 

 SWE 

 DIF 

 

 55 

 SJÖDAHL 

 Fredrik 

 SWE 

 SAF 

 

 56 

 SMITH 

 Patrick 

 FIN 

 HFM 

 

 57 

 NORDSTRAND 

 Jonas 

 SWE 

 UF 

 

 58 

 CARS 

 Andreas 

 SWE 

 FFF 

 

 59 

 RÖLLE 

 Alexander 

 GER 

 FFF 

 

 60 

 LINDÉN 

 Sebastian 

 SWE 

 FFF 

 

 61 

 HJALMARSSON 

 Roger 

 SWE 

 SAF 

 

 61 

 HOLMSTRAND 

 Fredrik 

 SWE 

 SAF 

 

 63 

 NIKITIN 

 Genady 

 RUS 

 LESGAFT 

 

 64 

 BLOMQVIST 

 Anders 

 SWE 

 FFF 

 

 65 

 AGERBERG 

 Henrik 

 SWE 

 SAF 

 

 66 

 KÖRLINGE 

 Max 

 SWE 

 FFF 

 

 66 

 DE JONG SKIERUS 

 Johan 

 SWE 

 FFF 

 

 68 

 ENSTRÖM 

 Filip 

 SWE 

 UF 

 

 69 

 BEREFELDT 

 Jakob 

 SWE 

 DIF 

 

 70 

 FORSLÖW 

 Marcus 

 SWE 

 FFF